قیمت کره بادام زمینی خالص و طبیعی

کره بادام زمینی یکی از مقوی ترین صبحانه ها است از این رو قیمت کره بادام زمینی خالص و طبیعی به جهت مصرف دائم و روزانه اهمیت می یابد. کره بادام زمینی همچنین در برنامه غذایی اکثر ورزشکاران جایگاه ویژه ای دارد و به جهت پروتئین بالا در میان بدنسازان بسیار محبوب است. در نتیجه قیمت کره بادام زمینی برای بدنسازی نیز حائز اهمیت است. در حال حاضر قیمت کره بادام زمینی برندهای خارجی به طور معمول حدود صد هزار تومان میباشد. این در حالی است که حدود ۱۲۰ سال  است که بادام زمینی از کشورهای آمریکای جنوبی وارد ایران شده، پیشینه کاشتی بلند مدت دارد و استان های گیلان، گلستان، خراسان و کردستان در حال حاضر سطوح وسیعی از این محصول زیر کشت دارند. به علاوه این که بادام زمینی آستانه اشرفیه و استان گلستان از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است. تنها مشکلی که تولید بادام زمینی در ایران با آن مواجه است مانند تمام محصولات دیگر بحث نبود ماشین آلات و کشاورزی سنتی است که هزینه های تولید را افزایش میدهد.

قیمت کره بادام زمینی ارگانیک و طبیعیقیمت کره بادام زمینی ارگانیک و طبیعی

قیمت کره بادام زمینی علاوه بر ارگانیک و طبیعی بودن به عواملی چون خلوص آن نیز بستگی دارد. متاسفانه در حال حاضر برخی از تولیدکنندگان غیر آگاه و نامعتبر برای حجم گرفتن و پایین آمدن قیمت تمام شده کره بادام زمینی به آن آرد گندم و یا ترکیباتی از این دست اضافه میکنند. به دلیل عدم نظارت صحیح بر تولید محصولات غذایی و سودجویی برخی اشخاص، همیشه مصرف کننده آگاه است که میتواند با تحقیق پیرامون محصولی که قصد خریداری آن را دارد و شرکت ارائه دهنده آن خریدی مطمئن و لذت بخش را تجربه کند. قیمت بسته های کره بادام زمینی ارگانیک و طبیعی مدیاف که از بادام زمینی خالص و درجه یک آستانه اشرفیه تهیه شده است را از خرید کره بادام زمینی ملاحظه بفرمایید. کره بادام زمینی مدیاف از صد در صد بادام زمینی بدون نمک، شکر، مونوگلیسیرید و هیچگونه نگهدارنده ای تهیه میشود.

قیمت هر کیلو کره بادام زمینی

قیمت هر کیلوگرم کره بادام زمینی به عوامل متعددی بر میگردد:

 • خلوص بادام زمینی
 • نوع و درجه بندی کیفی بادام زمینی که کره از آن تهیه شده است.
 • حجم خرید از کشاورز، مکانیزه بودن خط تولید و میزان تولید که هر چقدر بیشتر باشد هزینه ها سر شکن شده و قیمت تمام شده کاهش می یابد.
 • انصاف تولید کننده

ولی چرا شرکتی مثل مدیاف که همواره سعی در به حداقل رساندن هزینه ها و ارائه محصولات با وزن حداقل یک کیلوگرم دارد، کره بادام زمینی را در بسته های یک کیلوگرمی ارائه نمیکند؟ اصلی ترین دلیل شرکت برای ارائه کره بادام زمینی در بسته های با وزن خالص ۳۷۰ گرم، بحث نگه داری و عوض نشدن طعم این محصول ارگانیک و طبیعی است. در حال حاضر بسته های کره بادام زمینی با پلمب فویلی به فروش میرسند. برای فروشندگان، خانواده ها و عزیزانی که مصرف بالایی از این محصول دارند نیز کارتن های ۱۴ تایی با قیمت عمده و بسیار مناسب تهیه شده است تا بتوانند با خیال راحت و مطمئن خرید کنند. به زودی با اضافه کردن پک های جدید که مشکل ماندگاری و هوا کشیدن محصول پس از باز شدن پلمب را برطرف کنند، بسته بندیهای بزرگتر کره بادام زمینی برای ورزشکاران و عزیزانی که هر روز این محصول را مصرف میکنند ارائه خواهد شد.

کره بادام زمینی برای چاقیکره بادام زمینی برای چاقی

مصرف کره بادام زمینی برای چاقی هم توصیه میشود. زیرا کره بادام زمینی دارای چربی مفید است. به طور کلی بادام زمینی در گروه دانه های روغنی دسته بندی میشود. کره بادام زمینی حاوی چربی اشباع نشده است که سطح کلسترول بد خون را کنترل میکند و خطر بیماریهای قلبی را کاهش میدهد و از تنگی عروق پیشگیری میکند. همان طور که میدانید چاقی و یا لاغری از یک فرمول بسیار ساده پیروی میکنند. اگر میزان کالری دریافتی روزانه بدن شما بیشتر از کالری مصرفی باشد شما افزایش وزن خواهید داشت و اگر کمتر باشد کاهش وزن را تجربه خواهید کرد. پس تاثیر کره بادام زمینی بر چاقی و لاغری نیز در درجه اول به میزان مصرف آن برمیگردد. استفاده از کره بادام زمینی برای چاقی بسیار مناسب خواهد بود زیرا این محصول با وجود کالری بالایی که دارد سرشار از پروتئین، انواع ویتامین و مواد معدنی است.

کره بادام زمینی برای لاغری

کره بادام زمینی برای لاغری نیز اگر در حد اعتدال مصرف شود بسیار مفید خواهد بود. کره بادام زمینی کالری بالایی دارد ولی در عوض فیبر بالا و کربوهیدرات بسیار کمی دارد و چربی آن نیز مفید است. پروتئین و فیبر بالای کره بادام زمینی علاوه بر کنترل سطح قند خون، احساس سیری بلند مدت ایجاد کرده و گرسنگی را کنترل میکند. به علاوه انرژی یکنواختی تا ساعتها برای بدن فراهم میسازد. چربی غیر اشباع موجود در بادام زمینی به کند کردن فرایند جذب گلوکز کمک میکند. به علاوه پروتئین بالای بادام زمینی توده های عضلانی بدن را هنگام کاهش وزن حفظ خواهد کرد. از بین رفتن توده های عضلانی در متابولیسم بدن تغییر اساسی ایجاد خواهد کرد و کاهش وزن را دشوار میکند.

کره بادام زمینی با چی بخوریم؟کره بادام زمینی با چی بخوریم؟

رسیدیم به این سئوال جذاب که کره بادام زمینی رو با چی بخوریم؟ کره بادام زمینی یک خوراکی بسیار خوشمزه است که از کودک تا پیر و جوان طرفدارش هستند. کره بادام زمینی با انواع نان به ویژه نان تست و عسل یک ترکیب معرکه ایجاد میکند. کره بادام زمینی با موز، سیب، گلابی، سبزیجاتی چون هویج و کرفس و … هم بی نظیر است. از کره بادام زمینی به عنوان تاپینگ انواع کیک، شیرینی، بیسکوییت و … هم میشود استفاده کرد. علاوه بر اینها از کره بادام زمینی میتوانید در تهیه انواع انرژی بار، پروتئین بال ( کلیک کن آموزششو ببین)، کیک و انواع شیرینیهای سالم و خوشمزه خانگی استفاده کنید. اوتمیل خود را نیز با یک قاشق کره بادام زمینی مثل اورانیوم غنی سازی بفرمایید. نان تست، کره بادام زمینی و تاپینگ گرانولا هم یک صبحانه بسیار خوشمزه و مقوی است.

کره بادام زمینی ایرانی

در این بازار متنوع و کره بادام زمینی ایرانی کم کم دارد جایگاه خود را از برندهای خارجی باز پس میگیرد. خوشبختانه در سالهای اخیر شرکتهای مطرح و معتبر شروع به تولید کره بادام زمینی در طعمها و مدلهای متنوع کرده اند. کره بادام زمینی ایرانی امروزه از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. ولی در هر حال کارخانه ها و تولیدکنندگانی که با مصرف کننده به صورت مستقیم در ارتباط نیستند. مجبورند به خاطر بحث زمانی که سپری میشود تا محصول به فروشگاه برسد و مدتی که روی شلف بماند تا مصرف کننده خریداری کند، از مواد نگهدارنده استفاده کنند. علاوه بر این کره بادام زمینیهای صنعتی حتماً مقداری چربی ترانس یا اشباع هم دارد. به همین دلیل به پاس اطمینان و محبتی که شما سروران گرانقدر نسبت به ما دارید. لازم دیدیم تا در این عرصه وارد شده و کره بادام زمینی را تولید کنیم. که محصولی سلامت محور و بسیار مفید است و همواره از ما درخواست داشتید که به محصولاتمان اضافه شود.

ارزش غذایی کره بادام زمینیارزش غذایی کره بادام زمینی

خوب است قبل از استفاده از هر محصول به خواص و میزان کالری آن آگاه باشیم. ارزش غذایی کره بادام زمینی به ازای هر وعده معادل ۳۰ گرم:

 • انرژی به میزان ۱۷۰ کیلو کالری دارد.
 • کره بادام زمینی حاوی ۱۳ درصد چربی است که همان طور که در بالا ذکر شد بیشتر میزان چربی آن از نوع غیر اشباع میباشد و چربی ترانس و کلسترول آن صفر است. ولی با توجه به درصد بالای چربی در کره بادام زمینی باید تعادل در مصرف آن حفظ شود.
 • سی گرم کره بادام زمینی مدیاف ۷ گرم پروتئین دارد و این بی نظیر است.
 • کربوهیدرات موجود در ۳۰ گرم کره بادام زمینی ۶ گرم است که بخش اعظم آن کربوهیدرات پیچیده و فیبر است.
 • قند موجود در هر سی گرم کره بادام زمینی نیز زیر ۳ گرم است.
 • علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد، کره بادام زمینی سرشار از منیزیم، فسفر، روی، زینک، پتاسیم، آهن، امگا۶ و … است. منیزیم در ۳۰۰ فرآیند شیمیایی در بدن نقش اساسی ایفا میکند. فسفر هم در ساخت سلولها، حفظ و تقویت تراکم استخوانها و تولید انرژی تاثیرگذار است. روی نیز برای حفظ ایمنی بدن، سنتز پروتئین و تشکیل DNA الزامی است. کره بادام زمینی همچنین حاوی مقادیر بالایی ویتامین ب ۶، نیاسین و ویتامین E است.

کره بادام زمینی برای کودکانکره بادام زمینی برای کودکان

کره بادام زمینی برای کودکان بسیار مفید است به چند دلیل:

 • کره بادام زمینی منبع مفید انرژی است. مصرف کره بادام زمینی در وعده صبحانه و عصرانه برای کودکان علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیتها بر ایجاد تمرکز در آنها نیز اثرگذار است.
 • کره بادام زمینی برای ایجاد وزن مفید در کودکان دلبندتان بهترین گزینه است.
 • مهم ترین نکته اما این است که کودکان کره بادام زمینی را دوست دارند. سازمان جهانی غذا و دارد کره بادام زمینی را در فهرست غذاهای مناسب برای کودکان سخت گیر قرار داده است.

در مصرف کره بادام زمینی برای کودکان همیشه به این نکته توجه داشته باشید که ابتدا با میزان کم این محصول عدم حساسیت به بادام زمینی را تست کرده و سپس در برنامه غذایی کودک بالای دو سال خود قرار دهید.

صبحانه با کره بادام زمینی

صبحانه با کره بادام زمینی محشر میشود. همان طور که شما سروران گرانقدر نیز میدانید صبحانه مهم ترین وعده غذایی است. با برنامه ریزی درست و اصولی برای یک صبحانه کامل میتوان در همان ابتدای صبح میزان زیادی ویتامین و مواد معدنی به بدن رساند و روزی پر انرژی را آغاز کرد. ترکیب نان تست، کره بادام زمینی، عسل و میوه هایی چون موز و سیب یک صبحانه تمام عیار است. همچنین از کره بادام زمینی میتوانید در ترکیبات انواع وافل، پنکیک، نان و … که برای صبحانه تهیه میکنید استفاده کرده و از طعم بهشتی آن لذت ببرید.

 • علاوه بر اینها مصرف کره بادام زمینی در وعده صبحانه سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد.
 • مواد مغذی مفید با سرعت بیشتری جذب میشوند. فیبر بالای بادام زمینی مانع جذب چربی میشود.
 • استفاده از کره بادام زمینی به عنوان صبحانه قند خون را تثبیت میکند.
 • قدرت حافظه و تمرکز برای انجام فعالیتهای ذهنی در طول روز را افزایش میدهد.
 • فیبر و پروتئین در این محصول حس سیری پایداری در بدن ایجاد میکنند.

تقلب در کره بادام زمینی

متاسفانه و شوربختانه تقلب در کره بادام زمینی هم مانند هر محصول خوراکی دیگر رخ میدهد. در هنگام خرید کره بادام زمینی دقت کنید و به دنبال محصول طبیعی باشید که بدون شکر و نمک افزوده باشد. در برخی شرکتها برای ایجاد بافت مناسب و ماندگاری بالاتر روغن هیدروژنه به کره بادام زمینی اضافه میکنند و امکان دارد چربی ترانس نیز در آن موجود باشد. مورد دیگر که در میان تولیدکنندگان غیر صنعتی بسیار رایج است، استفاده از آرد در ترکیب کره بادام زمینی برای ایجاد وزن کاذب است. نکته بعدی استفاده از بادام های کوچک، لکه دار و نامرغوب برای تولید کره بادام زمینی است که مهمترین عارضه ای که دارد تلخ شدن آن است.

کره بادام زمینی برای چه کسانی ضرر دارد؟

کره بادام زمینی برای چه کسانی ضرر دارد؟ برای مصرف هر محصولی به صورت روزانه و مرتب ابتدا باید اطمینان حاصل فرمایید که این محصول برای شما ضرر نداشته باشد. مصرف زیاد کره بادام زمینی به دلیل اگزلات بالا برای عزیزانی که سنگ کلیه دارند توصیه نمیشود. کره بادام زمینی پتاسیم بالایی دارد دوستانی که فشار خون بالایی دارند حتماً در مصرف آن این نکته را لحاظ کنند. حواستان به حساسیت زا بودن و چربی کره بادام زمینی نیز باشد. نکته بعدی این است که کره بادام زمینی گواتروژن محسوب میشود. بدان معنی که از جذب ید توسط بدن جلوگیری به عمل می آورد. بر این اساس مصرف آن برای مبتلایان به بیماری تیروئید توصیه نمیشود.

کره بادام زمینی کرانچی

در کره بادام زمینی کرانچی بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا طعم خامی و تا حدی تلخی آن را از بین میبرد و بسیار خوشمزه خواهد شد. اگر دو آتیشه هم باشد که بسیار عالی میشود. پس در هنگام خرید کره بادام زمینی به کرانچی بودن آن حتماً توجه بفرمایید.

کره بادام زمینی بدنسازیکره بادام زمینی بدنسازی

کره بادام زمینی برای بدنسازی و در میان ورزشکاران بسیار محبوب است. به طور کلی هر محصولی که پروتئین بالایی داشته باشد، بر روند عضله سازی موثر است و کره بادام زمینی هم از این قاعده مستثنی نیست. کره بادام زمینی برای بدنسازان نقش یک مکمل طبیعی را ایفا میکند پروتئین آن با گوشت برابری میکند. کالری بالای کره بادام زمینی انرژی بدن برای شروع فعالیت ورزشی را تامین میکند. کمک به ترمیم و ساخت عضله، حفظ سلامت قلب و عروق، جلوگیری از آسیب به بافتهای بدن از جمله عضلات به دلیل آنتی اکسیدان بالا، تقویت سیستم ایمنی، جلوگیری از دیابت، تامین طیف گسترده ای از مواد معدنی و ویتامینها از جمله مواردی است که کره بادام زمینی را بین ورزشکاران و بدنسازان محبوب ساخته است.

پروتئین کره بادام زمینی

پروتئین کره بادام زمینی همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد با گوشت قرمز و فیله مرغ برابری میکند. هر صد گرم کره بادام زمینی ۲۵ گرم پروتئین دارد که میزان قابل توجهی است. باید توجه داشت که به دلیل کالری بالا کره بادام زمینی نباید به عنوان منبع اصلی پروتئین مورد استفاده قرار بگیرد ولی در کنار سایر منابع بسیار مفید خواهد بود.

فواید کره بادام زمینی

در پاراگراف های پیشین به تفصیل به فواید کره بادام زمینی برای گروه های سنی مختلف، با شرایط جسمی و بیماریهای زمینه ای گوناگون پرداخته ایم. به طور کلی از مهم ترین فواید کره بادام زمینی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • حفظ فشار خون
 • بهبود سلامت قلب
 • کاهش سطح کلسترول بد خون
 • ایجاد احساس سیری و تقویت انرژی
 • کاهش خطر ابتلا به دیابت
 • حفظ سلامت ماهیچه و اعصاب
 • افزایش بهره هوشی
 • افزایش آرامش و خونسردی
 • حفظ سلامت استخوان
 • غیر فعالسازی ژن مرتبط با چربی

بهترین مارک کره بادام زمینی

بهترین مارک کره بادام زمینی همان است که صد در صد خالص، طبیعی و بدون هیچ افزودنی باشد. طعم مناسبی داشته باشد که کرانچی بودن در این امر بسیار اثر گذار است. نکته آخر این که تازه هم باشد.

کره بادام زمینی از کجا بخریمکره بادام زمینی از کجا بخریم

اما مهم ترین بخش قضیه! کره بادام زمینی از کجا بخریم؟ کره بادام زمینی را از شرکتی تهیه بفرمایید که به اصالت و کیفیت محصولات آن اطمینان دارید. به صفحه رسمی ما سر بزنید نظرات دوستان در خصوص کره بادام زمینی مدیاف را مطالعه بفرمایید. به طور قطع به سایت ما برمیگردید و به لینک فروشگاه ما احتیاج پیدا خواهید کرد.

1 دیدگاه در “قیمت کره بادام زمینی خالص و طبیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

منو
فروشگاه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید