آشپزی با مدیاف

آشپزی با کینوا | سالاد کینوا و سبزیجات

بشقاب کینوا و سبزیجات

به این دلیل که اگر کینوا رو به هر غذایی اضافه کنید ارزش غذایی آن را چندین برابر خواهد شد. ضروری است که آشپزی با کینوا را آموخت. در این نوشتار طرز تهیه سالاد و سبزیجات کینوا آموزش داده میشود. سالاد کینوا بسیار لذیذ و مقوی است و آشپزی با کینوا را به تجربه ای دلپذیر تبدیل خواهد کرد. 🥗

البته یادتون نره!!! با توجه به طبع و ذائقه خود میتوانید سبزیجات دلخواه خود را جایگزین کنید.

طرز شستن کینواطرز شستن کینوا

چون طرز شستن کینوا برای خیلی از عزیزان مطرح بود در ادامه به توضیح کامل آن پرداخته خواهد شد. طرز شستن کینوا مشابه برنج است با این تفاوت که به دلیل این که ریز دانه است و ممکن است گرد ساپونین روی آن باقی مانده باشد. حساسیت خاص خود را دارد. در ابتدا لازم است بدانیم که کینوا را باید با آب سرد آبکشی نمود. آبکشی را با آبکش توری سیمی مانند تصویر انجام دهید. اگر فرصت دارید میتوانید کینوا را مثل برنج بخیسانید اگر نه ضرورتی ندارد. آبکشی را تا زمانی که آب خروجی کامل روشن شود ادامه دهید. اگر در حین پخت کف روی کینوا را هم بردارید بر خوش طعم تر شدن آن تاثیر خواهد داشت.

آشپزی با کینوا بشقاب کینوا و سبزیجاتطرز تهیه سالاد کینوا و سبزیجات

برویم سر اصل مطلب یعنی طرز تهیه سالاد کینوا و سبزیجات که ببینیم به چه صورت است. به طور خلاصه کینوا را با آبکش سیمی شسته🌊🌊🌊 و با یک بند انگشت آب که روی آن را بگیرد با کمی نمک و کره روی شعله🔥🔥🔥 قرار میدهیم (در پاراگراف پیشین کامل به طرز شتن کینوا پرداختیم). زمانی که به جوش آمد کف روی قابلمه را گرفته و اجازه میدهیم آب کینوا کشیده شود. سپس پنج دقیقه⏰⏰⏰ در قابلمه را گذاشته تا دم بکشد(برای پخت کینوا نهایتا بیست دقیقه زمان نیاز است).
در تابه ای دیگه پیاز نگینی شده را با کره تفت میدهیم. تا کمی طلایی شود سپس به ترتیب هویج و بروکلی🥦🥦🥦 را اضافه میکنیم و حدود ده دقیقه با نصف استکان آب درب تابه را میبندیم. تا سبزیجات مغزپخت شوند پس از آن قارچ را با کمی آبلیمو🍋🍋🍋 به مواد بالا اضافه میکنیم.
تن ماهی🐟🐟🐟 را هم با روغن خودش تفت میدهیم و کمی ادویه مصلح مرغ و ماهی به آن اضافه میکنیم.
در انتها مانند تصویر غذا را سرو نموده و از طعم دلپذیر آن لذت ببرید😋😋😋.

بافت جذاب بشقاب کینوا و سبزیجات

2 دیدگاه در “آشپزی با کینوا | سالاد کینوا و سبزیجات

  1. سها گفت:

    خیللی مقوی

  2. سارا گفت:

    واقعا یک وعده ی کامل و جذابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *