فروش بذر کینوا | خرید تضمینی از کشاورز

فروش بذر کینوا شناسنامه دار، تولید بذر این گیاه با درصد خلوص کامل و قوه نامیه بالای ۹۵ درصد به صورت کاملاً علمی در گروه شرکت‌های مدیاف زیر نظر متخصصین این حوزه صورت می‌گیرد. خرید تضمینی از کشاورز و مشاوره رایگان در طول کشت، داشت و برداشت از دیگر خدمات منحصر به فردی است که در این شرکت ارائه می‌شود و اطلاعاتی که حاصل سال‌ها تجربه ما می‌باشد را در اختیار خواهید داشت. فروش بذر کینوا و پس از آن خرید تضمینی محصول کینوا از کشاورزان عزیز امری است که نیازمند دانش به‌روز و اطلاعات کامل از بازار خرید و فروش این محصول مغذی است که نبود آگاهی کافی و ورود به این حوزه بدون تخصص و علم بالا و شناخت مناسب به طور قطع عواقبی به بار خواهد آورد فروش بذر کینوا و خرید تضمینی از کشاورز نیازمند در اختیار داشتن دانش و تجربه با هم و به صورت توامان است.

بذر کینوا با قوه نامیه بالا

تولید بذر کینوا با قوه نامیه بالا باید در شرایطی ویژه و خاص تولید بذر صورت گیرد. با وجود این که کینوا گیاهی خود گشن است برای کشت کینوا بهتر آن است که بذر کینوا با قوه نامیه بالا از شرکت‌های معتبر خریداری گردد که در این حالت بازدهی محصول و عملکرد آن نیز بسیار بالاتر خواهد بود. زیرا تولید بذر اگر اصولی باشد از ابتدا به صورت ردیف بذر کشت خواهد شد و نحوه رسیدگی به آن و شرایطی که برای گیاه فراهم می‌شود با کاشت در مزرعه متفاوت است. محصول کینوا که قرار است برای بذر مورد استفاده قرار گیرد باید خالص سازی شود. پس از آن نیز برای تولید بذر کینوا با قوه نامیه بالا باید بذر با کیفیت نهایی در شرایط آزمایشگاهی و شبیه سازی شده تست شود و پس از اخذ استاندارهای لازم و تایید در واحد کنترل کیفیت برای کشت در اختیار کشاورز قرار گیرد.

تولید بذر کینوا

همان طور که در سطور پیش نیز به آن اشاره شد تولید بذر کینوا امری بسیار حائز اهمیت و نیازمند تخصص بالا است. استفاده از بذر با کیفیت اولین و مهم‌ترین مرحله در تولید هر محصول کشاورزی است و همه مراحل بعدی به آن بستگی دارد. وجود ناخالصی در بذر گیاه کینوا با توجه به ریز بودن دانه‌های این گیاه فرآوری این محصول را با مشکل مواجه خواهد ساخت و محبوبیت فروش آن را با مشکل رو به رو می‌کند. از آن جا که بذر یک کالای استراتژیک است در حال حاضر ارقام بذری که وارد کشور عزیزمان ایران شده است و پس از انجام اصلاحاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار محدود است. در حال حاضر رقم تی‌تی‌کاکا در ایران بسیار رایج می‌باشد و در مناطق مختلف کشت می‌شود. گروه شرکت‌های مدیاف با بهره‌گیری از کادری مجرب و اساتید این حوزه در این زمینه نیز فعال است و تولید بذرهای مرغوب را در دستور کار قرار داده تا بتوان به محصول نهایی با کیفیتی در حد کینوای کشورهای آمریکای جنوبی که مبدا این محصول هستند دست یافت و با نیل به این هدف بستر صادرات هر چه بهتر و بیشتر این محصول نیز با سهولت فراهم شود. تا کنون ارقام بذر کینوای پر بازده تری نیز تولید شده و ارقام با کیفیت تری نیز در حال رسیدن به تولید انبوه است تا برای کشت در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

قیمت بذر کینوا

قیمت بذر کینوا در ابتدا و سال‌های اولیه کشت این محصول در کشور از نرخ مشخصی برخوردار نبود که این امر زمینه را برای سوء استفاده برخی سود جویان فراهم می‌ساخت و بذر گیاه کینوا به نرخ‌های گزافی به کشاورزان فروخته می‌شد. خوشبختانه در سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی قیمت بذر کینوا را کیلویی ۳۰.۰۰۰ تومان تصویب نمود که این امر باعث شد تا شرکت‌های معتبر نیز خود را ملزم بدانند تا نرخ خود را بر این اساس تنظیم کنند.

کاشت کینوا در ایرانکاشت کینوا در ایران

کاشت کینوا در ایران بسیار متداول است و در سال‌های اخیر روند رشد چشم‌گیری نیز داشته است. کاشت کینوا در ایران با توجه به اقلیم کشور عزیزمان بسیار به صرفه خواهد بود. دوره کشت گیاه کینوا عمدتاً ( رقم تی‌تی‌کاکا ) ۹۰ روزه و در نهایت ۱۲۰ روزه است. این نکته باعث می‌شود گیاه کینوا به صورت تناوبی با محصولات دیگر قابلیت کشت داشته باشد. نکته دیگر مقاومت بالای کینوا در برابر شوری آب و خاک است که آن را در مزارع ایران محبوب می‌سازد، مورد بعدی میزان بذر اندکی در هکتار است که برای کاشت کینوا مورد استفاده قرار می‌گیرد که معمولاً ۸ الی ۱۰ کیلوگرم در هکتار کافی است. میزان آب مصرفی اندک برابر با ۳۵۰۰ متر مکعب در هکتار طی یک دوره کشت کامل از دیگر مزیت‌هایی است که کشت کینوا را بسیار مقرون به صرفه می‌سازد.

آموزش کاشت کینواآموزش کاشت کینوا

آموزش کشت کینوا نیز مانند هر محصول دیگری نکات و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. در مقاله ای جداگانه به تفصیل آموزش کشت کینوا شرح داده شده است که حاصل دانش تخصصی و تجربه چندین ساله کشت کینوا در مزارع مختلف و نواحی گوناگون کشور است. پس از مطالعه کامل این مقاله کشاورزان به راحتی قادر خواهند بود حتی زمان مناسب کشت در منطقه و اقلیم خاص خود را تعیین کنند.

کینوا ایران

با توجه به آنالیز خواص و آزمایش‌های مختلفی که بر روی کینوا ایرانی صورت گرفته است و بررسی‌هایی که در شرکت برای ارائه به کارخانجات و تولیدکنندگان محصول نهایی و فرآورده‌های کینوا انجام شده است همگی برابری خواص کینوای ایرانی با کینوای کشورهای پرو، بولیوی و … را تایید می‌کند. با این وجود ذکر این نکته ضروری است که کینوای ایرانی هنوز از حیث شکل ظاهری با نمونه‌های خارجی فاصله دارد.

فصل کاشت کینوا

فصل کشت کینوا با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی هر منطقه متفاوت خواهد بود. نکته حائز اهمیت برای کشت بهینه کینوا و عملکرد بالای آن رعایت شرایط دمایی و بهره‌گیری از بارش‌های فصلی برای آبیاری کینوا است. به تمامی این موارد در مقاله مربوط به کشت کینوا مفصلاً پرداخته شده است.

فراوری کینوافرآوری کینوا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که نباید نادیده گرفت فرآوری کینوا است. دانه کینوا بدون فرآوری قابل استفاده نیست. کینوا را پوسته‌ای به نام ساپونین جهت محافظت در بر گرفته است. این پوسته حاوی مواد سمی و تلخ مزه است. اگر این پوسته از محصول جدا نشود و به دست مصرف کننده نهایی برسد به طور قطع از خرید دوباره این محصول صرف نظر خواهد کرد. فرآوری کینوا هم به دلیل وجود ساپونین و الزام پوست گیری این سوپرفود و هم به علت ریز دانه بودن آن که نیاز به بوجارهای متعدد دارد، مستلزم تجهیزاتی است که برای ارتقای کیفیت این محصول ضروری است.

قیمت خرید کینوا از کشاورز

موارد متعددی بر قیمت خرید کینوا از کشاورز اثرگذار است که ذکر آن‌ها جهت شفاف سازی تجارت این سوپرفود خالی از لطف نیست. تمیزی، خلوص محصول، نوع ناخالصی‌ها، وزن هزار دانه، رنگ، قطر، پوک نبودن و طعم و پخت کینوا از جمله مواردی است که بر قیمت خرید کینوا از کشاورز تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این‌ها مراحل فرآوری دانه کینوا که در بالا به آن اشاره شد نیز بر قیمت گذاری آن مؤثر است و کشاورزان نباید قیمت بسته‌های ۲۵۰ گرمی و ۴۰۰ گرمی کینوای خارجی موجود در بازار را قیاس کنند با قیمت کینوا ایرانی که همان‌طور که پیش از این نیز اشاره شد، متاسفانه کیفیت ظاهری کینوای ایرانی هنوز با انواع خارجی فاصله دارد و بحث دیگر قیمت فروش عمده یا بالک و خرده فروشی است که نباید از نظر دور بماند که به صورت عرف در بازارهای جهانی و در تمام دنیا قیمت خرید عمده معمولاً کمتر از نصف قیمت‌های خرید خرد است به دلیل هزینه‌های بازاریابی، بسته بندی، نیروی کار و سایر هزینه‌هایی که به شرکت‌های تولیدی بازرگانی برای رساندن محصول به مصرف کننده نهایی تحمیل می‌شود. قیمتی که در حال حاضر سال ۹۹ برای خرید محصول خام از کشاورز در نظر گرفته شده با توجه به کیفیت محصول از ۷ تا نهایت ۱۲ هزار تومن متغیر است.

شرایط نگهداری کینواشرایط نگهداری کینوا

شرایط نگهداری کینوا همانند سایر دانه‌ها است. کینوا بهتر است در جایی خشک و خنک نگهداری شده و از تابش مستقیم نور خورشید به دور باشد. نکته دیگر محافظت از کینوا در برابر موش است. خوشبختانه حشرات موذی به کینوا حمله نمی‌کنند و این دانه مغذی از ماندگاری بالایی برخوردار است و پس از پوست‌گیری با توجه به استانداردهای شرکت‌های مختلف حداقل تا دو سال تاریخ انقضا دارد. برای کینوا با توجه به ماندگاری بالای آن اکثراً بهترین زمان مصرف در نظر گرفته می‌شود که به این معنی است که پس از گذشت دو سال نیز قابل استفاده است و منع مصرف ندارد.

ساپونین چیست؟

ساپونین چیست؟ ساپونین گلایکوزیدی با وزن مولکولی نسبتاً بالا می‌باشد. ساپونین به دلیل خاصیت تولید کفی که دارد و حلال چربی بودن آن در صنایع تولید شوینده، بهداشتی و آرایشی کاربرد دارد و چشم اندازی روشن برای تعامل میان شرکت‌های تولید کننده کینوا و فعالان حوزه بهداشتی و آرایشی وجود دارد تا بتوان از ساپونین که در حال حاضر دور ریز به شمار می‌رود استفاده بهینه نمود. ساپونین موجود در کینوا تلخ مزه است و برای مصرف خوراکی نوعی ناخالصی به شمار می‌رود به این ترتیب که هر چه میزان ساپونین کینوای خوراکی کمتر باشد مرغوب‌تر و با کیفیت‌تر است.

مزرعه کینوا در ایران

امروزه کینوا در اقصی نقاط ایران کشت می‌شود. تضمینی بر این که مزرعه کینوا در ایران کجا واقع شده باشد تا کینوا از کیفیت بالاتری برخوردار باشد یا کینوای کدام شهر را بخریم تا از کیفیت آن صد در صد مطمئن باشیم در حال حاضر وجود ندارد. ممکن است کینوای دو مزرعه مجاور از کیفیت و بازدهی یکسان برخوردار نباشند که تمام این موارد برمی‌گردد به نوع بذر، آبیاری، رسیدگی و … که بر ارتقای کیفیت محصول نهایی اثر گذار است.

قیمت هر تن کینوا

قیمت هر تن کینوا با توجه به کیفیت کینوا تعیین می شود. قیمت هر تن کینوای ایرانی با کینوای خارجی در بازار متفاوت است و قیمت هرتن کینوای آماده مصرف ایرانی حدود یک سوم کینوای خارجی است. این تاثیری شگرف بر بازار کینوای ایرانی دارد و مصرف آن را بسیار متداول می‌سازد، همان‌طور که شواهد حاکی است مصرف کینوای ایرانی اخیراً رشد چشم‌گیری داشته است و امید آن می‌رود که با ارتقای کیفیت محصولات داخلی واردات آن به شدت کاهش یابد.

میزان برداشت کینوا در هکتارمیزان برداشت کینوا در هکتار

میزان برداشت کینوا در هکتار با توجه به رقم بذری که در حال حاضر در کشور کشت می‌شود، بین ۲-۱.۵ تن در هکتار است. که این میزان با رسیدگی بهتر و بیشتر و تولید بذر مرغوب قابل افزایش است. عمق کاشت دانه، نحوه آبیاری، انتخاب و تشخیص صحیح زمان مناسب کاشت و برداشت و … همگی از مواردی است که بر میزان برداشت کینوا در هکتار اثری مفید و مثبت خواهد داشت.

طرح توجیهی کشت کینوا

طرح توجیهی کشت کینوا و میزان سوددهی آن با توجه به هزینه‌های تولید به راحتی قابل ارائه و محاسبه است. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته هزینه‌های تولید هر کیلو کینوا حداکثر ۳۵۰۰ تومان است که این هزینه تمامی هزینه‌های خرید بذر، اجاره و آماده سازی زمین، آبیاری، برداشت و … را شامل می‌شود. اگر این قیمت با حداقل قیمت خرید کینوای خام از کشاورز مقایسه شود، اثبات می‌شود که کینوا برای کشاورز در هر کیلوگرم حداقل ۴۰۰۰ تومان سودآوری خواهد داشت. بازگشت سرمایه و سودی دو برابر سرمایه اولیه در طول سه ماه میزانی است که در هر تجارتی چشم‌گیر و قابل توجه است. از این حیث به طور قطع کینوا محصولی سودده و سازگار با اقلیم ایران به شمار می‌رود.

خرید اینترنتی بذر کینواخرید اینترنتی بذر کینوا

خرید اینترنتی بذر کینوا روشی بسیار معقول و مناسب است. اگر به بذر مناسب و شرکتی معتبر برای خرید بذر دسترسی ندارید. به راحتی می‌توانید با تحقیق پیرامون پیشینه و سوابق شرکت‌های فعال در این حوزه اقدام به خرید اینترنتی بذر کینوا کنید و از مزیت خرید تضمینی کینوا خاویار گیاهی نیز بهره‌مند شوید. تا با اطمینان شروع به کشت نمایید و تمرکز خود را بر روی تولید محصول با کیفیت بگذارید. در صورت تمایل می‌توانید از بخش خرید کینوا اقدام به تهیه بذر نمایید اطلاعات مدون و دسته بندی شده کاشت کینوا را در اختیار داشته باشید و از مشاوره‌های رایگان کارشناسان ما در طول دوره کشت بهره‌مند شوید و در آخر نیز ما خریدار محصول شما خواهیم بود.

11 دیدگاه در “فروش بذر کینوا | خرید تضمینی از کشاورز

 1. سلام وقت بخیر بذر کینوا لطفا

  1. madiaf گفت:

   سلام وقت بخیر
   بذر برای کشت میخواین؟

 2. مهدی امینی گفت:

  سلام روزتون بخیر شرکت ما در نظر داره که حدود ۸۰ هکتار از اراضی در مروست یزد رو به کشت کینوا اختصاص بده لطفا راهنمایی میفرمایید که به طور متوسط چقدر هزینه کاشت و داشت و برداشت در هکتار هست ؟ و اینکه قیمت روز خرید از مزرعه کیلویی چند است ؟ آب شور و خاک سبک شنی است ممنون از راهنمایی شما

  1. madiaf گفت:

   سلام وقت بخیر
   لطفا با شماره زیر تماس بگیرید
   ۰۹۱۲۶۶۳۳۹۷۵

 3. M گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بذر گیاه کینوا که دارید خواب بذرش شکسته؟

  1. madiaf گفت:

   از موسسات نهال و بذر تهیه بفرمایید

 4. روح الله باسره گفت:

  سلام بنده دارای چندین هکتار زمین کنار رودخانه و اب هستم آیا امکان همکاری با شما هست ۰۹۱۸۹۴۰۲۰۹۰

  1. madiaf گفت:

   سلام بزرگوار
   بذر رو از موسسه های نهال و بذر خریداری بفرمایید. بعد از کشت برای خرید محصولتون ما هستیم در خدمتتون

 5. یاسین گفت:

  سلام خرید تضمینی دارید ؟

  1. madiaf گفت:

   در حال حاضر خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

منو
فروشگاه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید