آموزه های مدیاف

کره بادام زمینی برای چاقی و لاغری

کره بادام زمینی برای چاقی و لاغری

از شگفتانه های خاصیت کره بادام زمینی در این است که، نه تنها برای چاقی بلکه از کره بادام زمینی برای رژیم لاغری نیز میتوان استفاده کرد. چگونه ممکن است؟ در ادامه به تفصیل توضیح خواهیم داد.

خواص کره بادام زمینی برای چاقی: به طور کلی اگر میزان کالری دریافتی بدن نسبت به کالری مصرفی بالاتر باشد افزایش وزن رخ میدهد. کره بادام زمینی چربی و کالری به نسبت بالایی دارد. از این رو بسیار مناسب رژیمهای چاقی با محصولات سالم و ارزش تغذیه ای بالاست.

خواص کره بادام زمینی برای لاغری: از خواص و مزایای مصرف کره بادام زمینی برای لاغری میتوان به ایجاد احساس سیری بلند مدت اشاره کرد. که به دلیل داشتن فیبر و پروتئین بالای آن است. لازم به ذکر است که چربی بادام زمینی از نوع مفید و اشباع نشده است. مقاله ای در نشریه معتبر آمریکایی تغذیه بالینی، رابطه بین خوراکیهای پروتئینی و افزایش و کاهش وزن را بررسی کرد که نشان میدهد. کره بادام زمینی زمانی منجر به کاهش وزن خواهد شد که به جای کربوهیدرات مصرف شود. به طور کلی برای استفاده در رژیم کاهش وزن باید به میزان مصرف کره بادام زمینی نیز توجه کرد.

فواید کره بادام زمینی در بدنسازیفواید کره بادام زمینی در بدنسازی

از مهم ترین فواید و خواص کره بادام زمینی در بدنسازی میتوان به میزان پروتئین بالای آن اشاره کرد. متخصصین تغذیه میزان مصرف پروتئین یک بدنساز خارج از فصل مسابقات را روزانه ۱.۶ تا ۲.۲ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن توصیه میکنند. از سوی دیگر رژیم غذایی با پروتئین بالا ضمن حفظ توده عضلانی بدن در کاهش چربی موثر است. بدنسازان به منظور حفظ سلامتی و استمرار تمرینات ورزشی در سطوح بالا نیازمند رژیم غذایی غنی از مواد مغذی، انواع ویتامین و مواد معدنی هستند. همانطور که مطلع هستید به دلیل فعالیت زیاد در بدن ورزشکاران حرفه ای رادیکالهای آزاد زیادی تولید میشود. که این امر خطر سکته و ایست قلبی را افزایش میدهد. کره بادام زمینی دارای آنتی اکسیدان بالایی است که از سلولها در برابر آسیب رادیکالهای آزاد محافظت میکند. همچنین کره بادام زمینی گردش خون را بهبود میدهد و فشار خون را تثبیت میکند. به علاوه مقادیر بالای چربی غیر اشباع در آن خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش میدهد.از خواص و فواید دیگر کره بادام زمینی در بدنسازی میتوان به افزایش قدرت ریکاوری عضلات اشاره کرد که به دلیل میزان پروتئین بالای این محصول صورت میگیرد. 

خواص کره بادام زمینی برای چاقی

پروتئین بالا و چربی غیر اشباع کره بادام زمینی آن را به محصولی محبوب برای رژیمهای افزایش وزن مبدل ساخته است. از مهم ترین خواص کره بادام زمینی برای چاقی میتوان به مفید بودن چربی و کالری آن اشاره کرد. افزایش وزن در صورتی اتفاق میفتد که میزان کالری دریافتی از کالری مصرفی بیشتر باشد. بنابراین مصرف بیشتر کره بادام زمینی برای افزایش وزن و چاقی مفید خواهد بود.

خواص کره بادام زمینی برای لاغری

از اصلی ترین خواص کره بادام زمینی برای لاغری میتوان به شاخص گلیسمیک پایین آن اشاره کرد. که با کنترل سطح قند خون خطر ابتلا به دیابت را نیز کاهش میدهد. مطالعات نشان میدهد مصرف کره بادام زمینی پیش از وعده اصلی و یا به عنوان میان وعده باعث ایجاد احساس سیری میشود. دلیل به وجود آمدن این حس پروتئین، چربی مفید و فیبر کره بادام زمینی است. از دیگر خواص کره بادام زمینی برای لاغری بالا بردن متابولیسم و سوخت و ساز بدن است.

طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

زمانی که به دنبال طریقه مصرف و استفاده از کره بادام زمینی برای لاغری و کاهش وزن هستید، به برچسب آن حتما دقت کنید. از کره بادام زمینی خالص و طبیعی بدون شکر و نمک استفاده نمایید. در اغلب موارد افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند منابع مفید چربی را نیز از برنامه غذایی خود حذف میکنند. که این باور کاملا اشتباه است. در ادامه به چند روش جذاب برای استفاده از کره بادام زمینی برای لاغری خواهیم پرداخت:

 • استفاده از کره بادام زمینی در ترکیب انواع اوتمیل صبحانه ( ترکیب جو دوسر با شیر، میوه های تازه، مغزیجات و …)
 • استفاده از کره بادام زمینی در تهیه انواع شیک، معجون و …
 • استفاده از کره بادام زمینی در ترکیب سس انواع سالاد
 • کره بادام زمینی همراه با میوه های تازه چون سیب، موز و …
 • کره بادام زمینی همراه با نان سبوسدار و عسل برای وعده صبحانه
 • اضافه کردن کره بادام زمینی به ترکیب پنکیک جو دوسر

مقدار پروتئین در کره بادام زمینی

مقدار پروتئین موجود در کره بادام زمینی بین ۲۵ تا ۲۶ گرم به ازای هر ۱۰۰ گرم وزن خالص آن است. به این ترتیب کره بدنسازی میتواند به عنوان مکمل غذایی در کنار منابع پروتئینی دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

کره بادام زمینی قبل یا بعد از تمرینکره بادام زمینی قبل یا بعد از تمرین

پرسش خوبی است. کره بادام زمینی باید قبل یا بعد ازتمرین استفاده شود؟ کره بادام زمینی هم میتواند قبل تمرین و هم بعد از تمرین میپرسید چگونه؟! در ادامه به آن خواهیم پرداخت. وعده قبل از تمرین باید حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات، برای تامین انرژی سریع و افزایش استقامت بدن و مقادیر کمی پروتئین به جهت کمک به ساخت و جلوگیری از تخریب توده عضلانی و تنظیم کننده انتشار گلوکز در خون باشد. به عنوان مثال یک عدد موز به همراه دو قاشق کره بادام زمینی یک وعده عالی برای قبل از تمرین است. مصرف کره بادام زمینی بعد از تمرین هم سرعت بهبود و ترمیم عضلات و ریکاوری را بالا میبرد. کره بادام زمینی با پروتئین بالایی که دارد میتواند بخشی از یک میان بعد از تمرینی سخت و طاقت فرسا باشد. از آنجا که کره بادام زمینی پروتئین کامل نیست برای دریافت هر نه آمینو اسید ضروری بدن آن را در کنار سایر منابع پروتئینی تا حداکثر دو ساعت بعد از تمرین استفاده کنید.

شیک پودر پروتئین و کره بادام زمینی، کره بادام زمینی روی نان تست چند غله، توپک های انرژی و پرتئین جودوسر و کره بادام زمینی، پنکیک جودوسر و کره بادام زمینی و سس کره بادام زمینی روی سالاد کینوا ( که پروتئین کامل است) پیشنهادهای ما به شما برای وعده های قبل و بعد از تمرین است.

کره بادام زمینی برای حجم

کره بادام زمینی برای حجم گیری بسیار مناسب است. پروتئین بالای کره بادام زمینی توده عضلانی را حفظ و از تخریب آن جلوگیری خواهد کرد. ترکیب پروتئین، فیبر و چربی کره بادام زمینی را به محصولی ایده آل جهت دوره های افزایش حجم و وزن مبدل ساخته است.

کره بادام زمینی از چند ماهگیکره بادام زمینی از چند ماهگی

یکی از مفید ترین غذاها برای وزن گیری کودک کره بادام زمینی است. اما از آن جا که کره بادام زمینی از مواد غذایی حساسیت زاست بهتر است بدانیم که استفاده از کره بادام زمینی از چند ماهگی مجاز است. متخصصین تغذیه بر این باورند که میتوان از شش ماهگی وعده های حاوی کره بادام زمینی را به غذای کودک اضافه نمود تا مطمئن شد که نوزاد حساسیتی به کره بادام زمینی ندارد. البته تحقیقات نشان میدهد مصرف کره بادام زمینی از سنین پایین احتمال ابتلای نوزاد به آلرژی را به شدت کاهش میدهد.

کره بادام زمینی برای چاقی کودک

کره بادام زمینی در دسته بندی غذاهای محبوب کودکان بد غذا قرار میگیرد بنابراین کره بادام زمینی برای چاقی کودک نیز مفید است. این محصول انرژی مورد نیاز کودک را تامین کرده و بر رشد او اثر مثبت خواهد داشت. کره بادام زمینی به دلیل داشتن انواع مواد معدنی و ویتامین تمرکز فرزند دلبندتان را برای یادگیری افزایش خواهد داد و به تقویت استخوان، تقویت سیستم ایمنی و بهبود گردش خون در بدن کودک کمک میکند.

با کره بادام زمینی چی درست کنیم؟

در ابتدا بهتر است بدانیم که با کره بادام زمینی چی درست کنیم؟ تا بتوانیم بیشترین مواد مغذی را در هر وعده دریافت کنیم. ساندویچ تست چند غله با کره بادام زمینی، عسل یا شیره انگور خرما و … به همراه میوه های تازه مانند: موز، سیب، هلو، توت فرنگی، انگور و … یک ترکیب ایده آل است. استفاده از کره بادام زمینی در انواع اوتمیل، معجون، اسموتی، شیک، کوکی، کیک، شیرینی و … نیز عالی خواهد شد. از کره بادام زمینی امروزه در ترکیب انواع انرژی بار، توپک پروتئینی و … نیز استفاده میشود.

با کره بادام زمینی را با چی بخوریمکره بادام زمینی را با چی بخوریم؟

اگر پاراگراف بالا را مطالعه بفرمایید دیگر مشکلی با این که کره بادام زمینی را با چی بخوریم نخواهید داشت. از موارد دیگر استفاده از کره بادام زمینی در ترکیب انواع سس سالاد است.

کره بادام زمینی خالص

قبل از خرید حتماً از این که کره بادام زمینی خالص است یا خیر اطمینان حاصل فرمایید. در پروسه صنعتی که کره بادام زمینی تولید میشود بخشی از چربی غیر اشباع تبدیل به چربی اشباع و ترانس میشود که این امر در بالا رفتن کلسترول خون موثر بوده و برای بدن مضر است. نکته بعدی اضافه نمودن نمک، شکر، روغن، آرد، بافت دهنده، طعم دهنده و افزودنی های دیگر است.

کره بادام زمینی برای چه کسانی ضرر دارد

و اما خوب است بدانیم که کره بادام زمینی برای چه کسانی ضرر دارد. اولین نکته ای که در این ارتباط باید به آن اشاره کرد حساسیت نسبت به کره بادام زمینی است. این محصول جزء هشتاد ماده غذایی حساسیت زای دنیا دسته بندی میشود و به طور تقریبی ۱.۲ درصد مردم جهان به آن حساسیت دارند. مصرف بیش از حد کره بادام زمینی (چربی بالایی دارد و به طور کلی غذای سنگینی محسوب میشود) بر روی بیمارانی که مشکلات گوارشی دارند اثر منفی خواهد داشت. دیر هضمی، یبوست، رفلاکس و حالت تهوع از جمله آن است. علاوه بر این مصرف بالاتر از حد استاندارد کره بادام زمینی برای بیماران دیابتی، افراد دارای اضافه وزن، بیماران قلبی، عزیزان دارای فشارخون، کسانی که حساسیت های پوستی دارند، افراد دارای سنگ کلیه و مثانه و تیروئید پر کار مضر است. به هر ترتیب ذکر این نکته الزامی است که با وجود اینکه کره بادام زمینی از مفیدترین و مغذیترین مواد غذایی در سرتاسر دنیاست همواره باید تعادل در مصرف آن مانند هر ماده غذایی دیگر رعایت شود.

فواید کره بادام زمینی

پیش از این در نوشتاری دیگر فواید کره بادام زمینی شرح داده شد. در این مقاله سعی میشود به فواید کره بادام زمینی از منظری دیگر پرداخت.

 • کاهش خطر مرگ: اسیدهای چرب غیر اشیاع، آنتی اکسیدان بالا و مواد معدنی موجود در کره بادام زمینی بر سلامت بدن و تقویت سیستم ایمنی بسیار تاثیرگذار است. پتاسیم کره بادام زمینی به حفظ فشار خون کمک میکند. همچنین غنی از فیبر و فیسترول است که برای سلامت قلب بسیار مفید است. اسیدهای چرب غیر اشباع در کره بادام زمینی با کاهش سطح کلسترول بد خون و سطح تری گلیسیرید، کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ را در پی خواهند داشت. علاوه بر آن سوخت و ساز بدن را تنظیم میکنند.
 • ایجاد احساس سیری: فیبر، پروتئین و اسید چرب تک زنجیره در کره بادام زمینی باعث ایجاد احساس سیری پایدار میشود. مصرف کره بادام زمینی به همراه عسل، انواع میوه و تست کامل در وعده صبحانه از پرخوری جلوگیری میکند. اما همیشه در مصرف کره بادام زمینی اعتدال را رعایت کنید.
 • تقویت انرژی کره بادام زمینی به دلیل کربوهیدراتی (بیشتر آن فیبر است) که دارد انرژی لازم برای فعالیت های روزانه بدن را فراهم میکند. افزون بر این بر پایدار نگه داشتن قند خون و افت ناگهانی آن موثر خواهد بود.
 • کمک به کاهش وزن: اگر به دنبال رژیم کم کالری با ارزش غذایی بالا هستید مصرف آجیل بهترین انتخاب است. کره بادام زمینی پروتئین بیشتری نسبت به سایر آجیلها دارد. ترکیب پروتئین با فیبر و چربی میتواند برای مدتی طولانی شما را سیر نگه دارد. در نتیجه کالری دریافتی روزانه کاهش می یابد. به علاوه کره بادام زمینی سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد.
 • افزایش وزن: اگر به دنبال چاقی مفید و سریع هستید، از خواص کره بادام زمینی برای چاقی غافل نشوید. کالری بالا و چربی مفید کره بادام زمینی بسیار میتواند به افزایش وزن مفید کمک کند. ولی حتماً در نظر داشته باشید که برای افزایش وزن هرگز از کره های بادام زمینی دارای نمک، شکر، روغن و قند افزوده استفاده نکنید که خطرات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

طبع کره بادام زمینی گرم است یا سرد

اولین سئوالی که برای عزیزانی که اصول طب سنتی را رعایت میکنند پیش میاید این است که طبع کره بادام زمینی گرم است یا سرد؟ کره بادام زمینی طبع معتدلی دارد. بر این اساس هر شخصی فارغ از طبع خویش میتواند از این محصول استفاده کند.

کره بادام زمینی در بارداریکره بادام زمینی در بارداری

دوران بارداری به دلیل حساسیت های ویژه ای که دارد نیازمند این است که پیرامون مواد غذایی که در این دوران مورد استفاده قرار میگیرد بررسی های ویژه ای صورت پذیرد. فقط در صورتی که پیش از بارداری به کره بادام زمینی آلرژی داشتید در این دوران نیز از مصرف آن صرف نظر کنید. در غیر این صورت مصرف کره بادام زمینی در بارداری مزیتهایی چون رفع یبوست، جلوگیری از کم خونی، مناسب برای مادران گیاهخوار، تقویت استخوان، جلوگیری از بالا رفتن فشار خون، کمک به مدیریت دیابت حاملگی و افزایش وزن دارد.

چه موقع و چه مقدار کره بادام زمینی بخوریم

این که چه موقع و چه مقدار کره بادام زمینی بخوریم از اهمیت بالایی برخوردار است. خوردن دو قاشق غذا خوری کره بادام زمینی بسیار عالی است. بهتر است کره بادام زمینی در وعده صبحانه مصرف شود تا از ریزه خواریهای غیرمفید در طول روز جلوگیری شود.

کره بادام زمینی تازهکره بادام زمینی تازه

کره بادام زمینی تازه طعم بسیار خوشایندی دارد. هنگام خرید کره بادام زمینی به تازه بودن آن دقت فرمایید. به غیر از تازه بودن یکی دیگر از نکاتی که در ماندگاری طعم، عطر و بوی کره بادام زمینی موثر است کرانچی بودن آن است. کره بادام زمینی دو آتیشه طعمی بی نظیر خواهد داشت.

کره بادام زمینی تاریخ گذشته

از مصرف کره بادام زمینی تاریخ گذشته حذر کنید. طعم و بوی تند و عواملی چون کپک از ویژگیهای کره بادام زمینی تاریخ گذشته است. بهتر است کره بادام زمینی های طبیعی را داخل یخچال نگهداری کنید. کره بادام زمینی معمولاً ۶ ماه تا یک سال پس از تولید بسته به شرایط نگهداری قابل استفاده است. کره بادام زمینی طبیعی را از زمانی که باز شد تا حداکثر یک ماه مصرف کنید.

تشخیص تقلبی یا اصل بودن کره بادام زمینی

متاسفانه در بازار مواد غذایی همیشه یک سری محصولات تقلبی وجود دارد. تشخیص تقلبی یا اصل بودن کره بادام زمینی از طرق مختلفی صورت میگیرد. برای تشخیص اصل بودن کره بادام زمینی برندهای خارجی باید به نحوه بسته بندی، کیفیت چاپ، بارکد، کشور مبداء و جزییاتی مانند این توجه کرد. برای تشخیص تقلبی یا اصل بودن کره بادام زمینی برندهای داخلی مهمترین دغدغه وجود ناخالصی در آن است. شوربختانه برخی سودجویان برای اضافه شدن وزن کره بادام زمینی به آن آرد، روغن و افزودنیهای دیگر اضافه میکنند.

کره بادام زمینی از کجا تهیه کنیم

پس از تمام این مباحث که مطرح شد مهمترین موضوع، این است که کره بادام زمینی از کجا تهیه کنیم؟ پروسه تولید صنعتی کره بادام زمینی برخی اسیدهای چرب غیراشباع آن را به اسید چرب اشباع تبدیل میکند. بافت دهنده و ثبات دهنده از ناخالصی های دیگری است که حتماً به کره بادام زمینی صنعتی اضافه میشود. در مواردی نمک، شکر، روغن و … نیز به این محصول افزوده میشود. از این رو مدیاف بر این شد تا با تولید کره بادام زمینی کرانچی صد در صد خالص این دغدغه مصرف کنندگان گرامی را برطرف کند. برای سفارش کره بادام زمینی به صورت تکی و کارتنی کلیک کنید.

کره بادام زمینی چه مارکی خوبه؟

آن چه بیشتر از مارک کره بادام زمینی اهمیت دارد، خلوص و طبیعی بودن آن است. پس به جای این که بپرسیم کره بادام زمینی چه مارکی خوبه؟ باید به برچسب انرژی و محتویات آن توجه کرد. نظرات مصرف کنندگان و تجربیات آنها نیز میتواند در این مسیر بسیار راهگشا باشد.

7 دیدگاه در “کره بادام زمینی برای چاقی و لاغری

 1. معصومه گفت:

  عالییی

 2. سها گفت:

  مطالبتون عالین👏

  1. madiaf گفت:

   سلام مرسی از شما

 3. فاطمه گفت:

  کره بادام زمینی برای ورزشکارا عالیه

  1. madiaf گفت:

   سرشار از پروتئین و چربی مفید

 4. حجت گفت:

  با اوتمیل چجوری مصرفش کنیم؟

  1. madiaf گفت:

   موقع مصرف به اوتمیلتون اضافه کنید یا اگر داخل مخلوط کن میریزید اوتمیل رو یه فاشق هم کره بادام زمینی اضافه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *