دانستن فرق و تفاوت جو پرک و جو دوسر پرک بسیار ضروری است. آن هم به چند دلیل که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

1- از نظر ارزش غذایی جو دوسر پرک سرشار از بتاگلوکان، پروتئین و مواد معدنی است و جو پرک سرشار از فیبر رژیمی، منگنز و مس است.

2- جو دوسر پرک مناسب برای تهیه انواع اوتمیل، استفاده در وعده صبحانه، تهیه انرژی بال و پروتئین بار، گرانولا، نان و شیرینی های فاقد گلوتن است. جو پرک بیشتر برای تهیه سوپ، نان، ماءالشعیر و آب جو به کار میرود. جو دوسر پرک در سراسر جهان در انواع ریز، درشت، فوری، صبحانه، سبوس جو دوسر و جو دوسر پرک طعم دار با طعم های مختلف (توت فرنگی و موز رایج ترین آن است) عرضه میشود. جو پرک اما فقط یک مدل است. جو دوسر پرک طعم و بافتی دلپذیر، خوشایند و نزدیک به گردو دارد. در حالی که جو پرک مزه خامی میدهد.

3- جو پرک مرغوب قیمتی حدود یک چهارم تا یک ششم قیمت حو دوسر پرک مرغوب دارد. لذا باید حواستان باشد در محصولی مانند گرانولا و یا پروتئین بار که بخش اعظم آن را جو دوسر تشکیل میدهد. اگر به جای جو دوسر پرک از جوی پرک استفاده شود. قیمت آن باید به مراتب پایین تر باشد.

تفاوت جوپرک و جودوسرپرکتفاوت ظاهری جو و جو دوسر

در ادامه به بحث شیرین تفاوت ظاهری جو و جو دوسر میپردازیم. تفاوت ظاهری گیاه جو و جو دوسر پیش از این کامل تشریح شد. اکنون در این بند به توضیح تفاوت ظاهری جو پرک و جو دوسر پرک میپردازیم. جو دو سر پرک کرم رنگ است، تضاد رنگی کمی بین بافت جو دوسر و رگه های داخل آن وجود دارد. جو پرک اما متمایل به رنگ سفید است و رنگ زمینه تضاد بالایی با رگه وسط پرک دارد. نکته بعد این که جو دوسر پرک بافت نرم و لذا لبه های نرمی دارد ولی جو پرک بافت سفت و لبه های تیز و دندانه داری دارد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *